Bizi Takip Edin
Facebook
Twitter


Yazı Boyutu

KREDİ KARTI NASIL İPTAL EDİLİR?

e-Posta PDF

Bu yazıyı paylaşın


Kredi kartı kullanıcıları belirli bir zaman sonra kullandıkları karttan olan memnuniyetsizlikleri nedeniyle iptal etmek isteyebilirler. Kredi kartımı nasıl iptal ederim diye kara kara düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre.


Kredi kartınızı iptal etmek için öncelikle kredi kartı ekstrenizi atmden değilde şubeye giderek bizzat kendiniz ödeyin. Buradaki amaç atm kalan küsüratı ortadan kaldırmak. Daha sonra banka görevlilerinden alacağınız bir dilekçeyi doldurun ve ilgiliye teslim edin.


Birçok banka ise müşteri hizmetlerinizi aramanızı ve oradan iptal etmenizi söyleyerek işinizi zorlaştırırlar. Buradaki amaç sizi iptal kararından caydırmaktır. İlgili bankanın müşteri temsilcisiyle görüşürken kararlı olun ve iptal kararınızı bildirin. Çünkü karşınızdaki temsilci size puan ve para gibi şeyler teklif edebilir. Sakın olaki bu konuşmalara kanmayın ve kararlılığınızı ortaya koyun.


Eğer bu işlemleri yapamadıysanız banka görevlilerinden yardım alın. Yardım etmek istemeyecekleri kesin birşey ama gerekirse ısrarcı olun. İşlemlerinizi hallettikten 3-5 gün sonra bankaya giderek ilişiğinizin kesildiğini doğrulatın
Yorumlar 

 
0 #1 samet gür 27-08-2013 15:42
Arkadaşlar ben HCSBbankasınnda n kart aldım fakat hiç alışveriş yapmadım.İlk aldığımda sadece şifresinin değiştirdiğim için olsa gerek 5 ay olmadan 70 tl kart aidatı telefonuma mesajla geldi.Bunlarda Allah korkusu yok dikkat etmek gerekiyor.Saygılarımla.......
 

Yorum eklemeye yetkiniz yok....

Özgür Sigortacılar Twitter

Bülten Aboneliği

E-posta listemize kayıt olun, Yenilikler ve yeni haberler e-postanıza gelsin...